HKM326 - CAS 20 Tatra 815 TerrNo 4x4.2 (2010)

Nástavbu zhotovili v THT Polička. Je vyrobena z hliníkových profilů a oplechována stejným materiálem při použití technologie lepení. Skříně s příslušenstvím jsou opatřeny hliníkovými roletkami s podélnými madly, zadní dveře pro obsluhu čerpadla jsou pak standardně vyklápěcí. Rolety i zadní dveře jsou uzamykatelné. Nádrž na vodu a pěnidlo tvoří jeden celek a je vyrobena z laminátu. Objemy nádrží voda/pěnidlo jsou v poměru 3400/210 litrů. Vozidlo je vyvedeno v červeném odstínu RAL3000, bílý pruh je pak polep reflexní fólií. 

Rozmístění technických prostředků v nástavbě je – jak je většinou obvyklé – zcela podle přání a zadání Kvasických hasičů. Vozidlo se bude ještě drobně do vybavovat, nicméně v době předávání již byla většina materiálu ve vozidle uložena. Na pravé straně najdeme v první skříni džberovou stříkačku, 2 ks dýchacích přístroju FENZY X-PRO, nádoby na úkapy,kanálovou rychlo ucpávku, 3 ks chemických oděvů SUNIT 3 a plastové bedničky na vybavení je v nich umístěn odsavač na včely a skládací výstražné kužely. Ve střední skříni je umístěna motorová pila STIHL s příslušenstvím a skřínky s nástroji a elektronástroji a bedničky na vybavení. V zadní skříni pak obvyklý naviják vysokotlaku s 60 metry oranžové hadice Haberkorn s AWG proudnicí naviják je dále vybavený výsuvnou hrazdou pro snadnější navíjení a ochranu hliníkových rolet a armatury jako přiměšovač redukce a uzavírací kouhouty. Vzadu na výsuvném platu nad pracovištěm strojníka je uloženo mj. plovoucí čerpadlo a 2 ks  10 m hadic  B. 

V levé zadní skříni jsou uchyceny hasicí přístroje, hydrantový nástavec, klíče k hydrantu, bourací sekera VRVN a hadice C pro rychlý zásah s AWG proudnicí. Levá prostřední skříň je pak opravdově hasičská – hadice a proudnice kam se podíváte. Za levou přední roletou pak na výsuvném platu najdeme elektrocentrálu Heron s příslušenstvím, elektrické kalové čerpadlo, a v polici nad ní  prodlužovacími kabely. 

V kabině vozidla jsou pak umístěny dýchací přístroje FENZY X-PRO, opasky, lana, svítilny vozidlová radiostanice motorola GM 360, čtyři ruční radiostanice motorola CP 340, a další drobné osobní ochranné prostředky.  ovladací modul VRZu, který je po obvodu vozidla doplněn čtyřmi LED blikátky Predátor.

TECHNICKÉ ÚDAJE

Rozměry vozidla

Délka (bez lanového navijáku) 7 825 mm
Šířka 2 550 mm
Výška při pohotovostní hmotnosti 3 150 mm
Světlá výška při celkové hmotnosti 290 mm

Hmotnosti vozidla

Provozní 12 500 kg
Celková 18 000 kg

PODVOZEK

Typ TATRA T815-231R55
Typ motoru naftový, přeplňovaný, chlazený vzduchem
Výkon motoru 325 kW/1 800 min-1
Motor splňuje emisní normu EURO5
Náhon 4x4 s připojitelným pohonem přední nápravy
Převodovka mechanická s poloautomatickým elektronickým řazením, 14 stupňů vpřed, 2 vzad
Brzdový systém 4 na sobě nezávislé systémy s ABS
Napětí elektrického systému 24 V (2 akumulátory 12 V 170 Ah)
Objem palivové nádrže (nafta / AdBlue) 210 l / 67 l
Maximální rychlost vozidla 120 km/h

KABINA A NÁSTAVBA

Typ čelní, sklopná
Počet míst k sezení 1 + 5
Materiál nástavby rám vyroben z hliníkových profilů a polepen hliníkovým plechem

NÁDRŽE

Nádrž na vodu 3 400 l
Nádrž na pěnidlo 240 l

ČERPACÍ ZAŘÍZENÍ

Nízkotlak

Jmenovitý průtok vody 2 000 l/min
Jmenovitý pracovní tlak 1,0 MPa
Jmenovitá sací výška 3,0 m

Vysokotlak

Jmenovitý průtok vody 250 l/min
Jmenovitý pracovní tlak 4,0 MPa

PRŮTOKOVÝ NAVIJÁK

Rozměry hadice DN 25/60 m
Proudnice pistolová s možností regulace
průtoku a výstřikového kužele
Jmenovitý průtok 200 l/min

 

LegetøjBabytilbehørLegetøj og Børnetøj