HKM327 - DA - L1Z - FORD TRANSIT 4x2 - r.v.2017

Dopravní automobil DA - L 1 Z FORD TRANSIT 4x2 (L - váhová kategorie 3-7,5t, 1 - určené pro silníční provoz, Z - vybavení vozu), je zásahový požární automobil určený pro přepravu jednotky požární ochrany a slouží k plnění úkolů na úseku ochrany obyvatelstva,

k ochraně majetku a omezení škod na životním prostředí a při mimořádných událostech a živelných pohromách v průmyslových závodech, obcích a menších městech. Dopravní automobil může být doplněn o přívěs pro hašení se skříňovou nástavbou. Vozidlo je vybaveno nezávislým topením na chodu motoru a dobíjecí zásuvkou.

Vozidlo je vybaveno dle vyhlášky 53/2010Sb pro vozidla v základním provedením a to:

- Lékarničkou vel. III, navíc je rozšířena o sadu Kramerových dlah, fixační krční lámec, rozvírač úst a popáleninový balíček

- Práškovým přenosným hasím přístrojem

- Ruční svítilna

- Ruční vyprošťovací nástroj

- Jednorázové lékařské rukavice (min 6 párů)

- Nůž na bezpečnostní pásy

Navíc je vozidlo vybaveno dvěma ručními a jednou vozidlovou (mobilní) radiostanicí a skládacími nosítky.

TECHNICKÉ ÚDAJE

Rozměry vozidla

Délka 5 531 mm
Šířka 2 059 mm
Výška 2 575 mm
Rozvor 3 300 mm

Hmotnosti vozidla

Provozní 2 700 kg
Celková 3 500 kg

 

Motor vznětový, 4-válcový, řadový, přeplňovaný
Výkon motoru 96 kW/3 500 min-1
Motor splňuje emisní normu EURO 6
Převodovka mechanická, 6 stupňů vpřed, 1 vzad
Maximální rychlost 150 km.h-1
Objem palivové nádrže 80 l
Brzdový systém brzdy kotoučové na obou nápravách
Vybavení podvozku

systém ESP zahrnuje ABS, EBD, ASR, HSA, MSR, EDS, EBV, TCS

Elektrická soustava 12 V (akumulátor 2x 60 Ah)
Karoserie skříňová
Počet míst k sezení

9

 

TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

nebržděné přívěs 750 kg
bržděný přívěs 2 000 kg

 

KAROSERIE

Celoplošné prosklení levého a pravého boku včetně bočních posuvných dveří. Zadní dvoukřídlé dveře otevíratelné o 180° s aretovanou mezipolohou 90°.

KABINA ŘIDIČE

Kabina řidiče je dvoudveřová, jednoprostorová, nedělená. Počet míst k sezení 3 - všechna sedadla jsou orientována po směru jízdy. Před sedadlem spolujezdce je umístěna lampička na čtení map. Odkládací prostory ve dveřích a schránka před spolujezdcem. Stavitelné tříbodové bezpečnostní pásy a opěrky hlavy. Airbag řidiče a spolujezdce.

KABINA OSÁDKY

Kabinu osádky tvoří 6 samostatných sedadel ve dvou řadách. Všechna sedadla jsou orientovaná čelem po směru jízdy. Sedadla jsou opatřena zádovou opěrou, opěrkou hlavy a tříbodovými samonavijecími bezpečnostními pásy. V kabině osádky jsou prostorové rezervy pro uložení výstroje hasičů.

NÁKLADOVÝ PROSTOR

Základní požární příslušenství je umístěno v nákladovém prostoru na bocích karoserie. Požární příslušenství je uloženo v přihrídkách z hliníkového plechu. Nákladový prostor umožňuje uložení zavazadel osádky.
LegetøjBabytilbehørLegetøj og Børnetøj